Petek İç Ve Dış Temizleme

İstanbul Anadolu yakası ve Avrupa yakası tüm ilçe ve semtlerinde Doğalgaz Kombi Petek temizleme hizmeti vermekteyiz.

Petek İç Ve Dış Temizleme

Peteklerin iç kısmında kimyasal ilaç ve cihazla yapılan temizlik kadar önemli olan Petek İç Ve Dış Temizleme bilinmemektedir. Fakat bu temizlik sağlık açısından, hijyen açısından çok büyük öneme sahiptir. Sağlık söz konusu ise önceliğimiz değişmeli, bu konu ertelenmemeli ihmal edilmemelidir. 

Kış geliyor, sizler kışa hazır mısınız, kombi sonrası kalorifer tesisatı iç temizliğini kimyasalla yaptırdınız mı ? Peteklerin dış temizliğini buharlı cihazla yaptırdınız mı sorusunun cevabı evet ise sağlıklı sıcak bir kış geçirmeniz garanti edilebilir. Kalorifer tesisatı ile ısınıyorsanız, tüm saydığımız bu hazırlıkları tamamlamalısınız. Bu konuda güvenebileceğiniz, deneyimli, güncel yöntemleri kullanan bir tesisatçınız olmalıdır. İstanbul petek temizliği için profesyonel ekiplerle sizlere en verimli hizmeti veriyoruz. 

Petek iç temizliği

Kombi bakımı her yıl nasıl yapılmalı ise petek iç temizliği ve petek toz temizliği de aynı şekilde yapılmalıdır. Kombi Petek Temizleme iç temizliği cihazla ilaçla yapılarak tesisatta sıcak su dolaşımını etkileyen çamurlaşmış tabaka temizlenir. Petek dış temizliği ise petek toz temizleme cihazı ile petek ızgara aralarında oluşan tozlar temizlenir.Bu hazırlık, maliyeti düşük olan ve uygulama aşamasında etrafın kirlenmediği pratik bir uygulamadır. Gözden kaçan atladığımız petek aralarında, petek dışında oluşan mite böceklerinin yuvaları haline gelen toz birikintileri ve hijyen olmayan ortamlar ortadan kaldırılmaktadır.

Petek Dışı Toz Temizleme Nasıl Yapılır?

Petek dış temizliğinde buharlı temizleme cihazıyla yapılır. Ustalar yüksek basınç altında peteklere kuru buhar vererek, en küçük yerlere ulaşır ve temizlenmesini sağlar. Peteklerin en ulaşılmadık yerlerinde biriken tozların temizliği evde kendi çabamızla temizlenemez. Petek fırçası ile bu tozları tam olarak temizlemek de mümkün olmayabilir.

  • Temizlik yapılacak petek sökülmez.
  • Petek dışı temizliği yapılacak petek üst kapağı çıkarılır. Kalorifer petek üst kapağı çıkarma, kapağa zarar vermeden yapılmalıdır.
  • Petek altına peteğe özel yaptırılmış bez takılır.
  • Eski kalorifer petekler temizlenirken, sararan petekleri temizlemede cihazın uygun fırçası kullanılmalıdır.
  • Cihaz temizlik için hazırlanırken uygun buharı üretecek düzeye gelene dek beklenmelidir.
  • Basıncı düşük cihazla temizlik yapılmamalıdır.
  • Temizlik bittikten sonra bezler petek altlarından çıkartılıp çöpe atılmalıdır.
  • Peteklerin Bakımı öncesi ve sonrası vatandaşa gösterilmelidir.

İstanbul Anadolu yakası ve Avrupa yakası tüm ilçe ve semtlerinde Doğalgaz Kombi Petek temizleme hizmeti vermekteyiz.

Doğalgaz Petek temizleme Petek Temizleme Petek Temizliği

Petek Temizleme Hakkında Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Petek Temizliği Neden Yapılmalıdır?
Önceki yazı
İlaçlı Petek Temizleme