Petek Temizleme İşlemini Kimler Yapmalıdır?

Petek temizleme işlemi kimler tarafından yapılmalıdır yazımız mutlaka hizmet alırken sizlere fayda sağlayacaktır.

Petek temizleme işlemi kimler yapmalıdır ve nasıl uygulama yapılmalıdır hakkında sizlere kısa paylaşım yapacağız. Sağlıklı bir ısınma sistemi için yapılması gereken işlemlerin başında kalorifer peteklerinin temizliği ve bina içerisini ısıtan cihazların bakımı geliyor. Bu nedenle soğuk havalar gelmeden bu işlemlerin en kısa sürede yapılması gerekiyor. Ancak bu tarz temizleme işlemlerini yapmak için öncelikle belirlenmesi gereken işlemler söz konusu olmaktadır.

Temizleme işlemi yapılmadan önce ev ortamının nasıl bir bir ısınma sistemi ile çalıştığının belirlenmesi ve buna göre temizliğinin yapılması gerekiyor. Bu tarz işlemler içinde profesyonel ve alanında uzmanlaşmış kişilerden destek almak gerekiyor. Özellikle ısınma sistemi konusunda uzman ve cihaz temizliği konusunda tecrübeli kişiler ile yapılan petek temizliği işlemi sonrasında herhangi bir sorun yaşanmazken, gelişigüzel kişiler tarafından yapılan temizlik işlemi sonrasında pek çok sorun ve arıza gibi problemler yaşanması söz konusu olabiliyor. Ev ısı sistemi kombi yöntemi ile yapılıyorsa bu özellikteki ısınma sistemine göre yapılan temizlik işlemi bir bütünlük gerektiriyor. Petek temizleme işleminin yanı sıra kombi bakımının da gerekli olduğu detayının unutulmaması önem taşıyan unsurlar arasında yer alıyor.

Petek Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Petek temizleme işlemi kalorifer sistemi için önemli bir çalışmadır. Kalorifer siteminde peteklerin profesyonel bir ekip tarafından temizlenmesi kış süresi boyunca sorunsuz bir ısınma ortamını yaratacaktır. Bu nedenle petek temizleme işlemi mutlaka yapılmalıdır. Petek temizleme işlemi yapılmadan önce sistemin kurulumu hakkında yapılan tespit oldukça önemlidir. Bu tespit ise uzman ekip tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Temizleme işlemi yapılmadan önce petekler sökülmemelidir. Petekler sökülerek temizleme işlemi yapıldığı takdirde petekler su alımından sonra çürüme yapacağı için petekler dayanıksız bir hale gelmiş olacaktır.

Petek temizleme işlemi yapılmadan önce herhangi bir sızıntı olup olmadığı kontrol edilmeli ve gerekiyorsa tamirat çalışması yapılmalıdır. Bu temizleme işleminden önce yapılması gereken önemli bir detaydır. Petek temizleme işlemi kurumumuzca sağlanan petek temizleme makinesi ile yapılmaktadır. Öncelikle bu makine sistemi peteklere takılarak petek temizliği hem rahat hem de güvenli bir şekilde sağlanmaktadır. Cihazın en önemli özelliği ise peteklerin profesyonelce sökülmeden temizlenerek kullanılabilir hala getirilmesidir. Bu aşama en önemli detay ise temizleme işlemi esnasında kirli maddelerin ev ortamına zarar vermeden cihaz aracılığı ile çöp havuzlarına iletilmesidir.

Petek Temizleme Sistemi Kaç Aşama Gerektirir?

Petek temizleme işlemi iki aşamalı bir çalışma ile yapılmaktadır. Öncelikle ilk temizleme aşamasında boru sisteminin alt bölümleri temizlenmelidir. Böylece  ısının ulaşacağı alan rahatlatılmış olur. Bir sonraki temizleme sürecinde ise petekler temizlenerek ısının ulaşacağı alan tam anlamı ile genişletilmiş olur. Böylece daha rahat ısınmak için profesyonelce temizlik yapılarak daha konforlu bir ısınma sisteminin önü açılmış olur. Uzun zamandır yapmış olduğumuz petek temizleme çalışmalarımız nedeni ile temizlik işlemi esnasında hiçbir cihaza zarar vermeden işlemi tamamlamaktayız. Profesyonel temizleme aparatlarımız ve cihazlarımız ile tüm kombi, petek ve boru temizleme işlemleriniz için bizlere ulaşabilir ve profesyonel hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Petek Temizleme

Petek Temizleme Hakkında Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Beylikdüzü Petek Temizliği
Önceki yazı
Petek Temizleme İşlemi